SKU
HI981030

GROLINE TESTUES PH PËR TOKËN HI981030

13 823,30 Lekë
In stock

I krijuar për të sjellë thjeshtësi në testimin e pH-it të tokës, testuesi i pH i tokës HI981030 GroLine është projektuar për marrjen e matjeve të drejtpërdrejta të pH në tokë për testime mjedisore dhe bujqësore. Sonda e integruar përmban një kryqëzim të hapur referimi, majë xhami konike dhe një dizajn  të lëvizshëm duke e bërë atë ideale për matjen e pH-it të tokës.

 

  • ±0.05 saktësi pH
  • Vjen me të gjitha tretësirat dhe bateritë e nevojshme - gjithçka që ju nevojitet për të filluar matjet menjëherë.
  • Elektrodë e specializuar për kontrollin në vend të pH-së së dheut dhe llumrave të dheut.

Karakteristikat më të mira për testim më të mirë

Një tregues i qëndrueshmërisë në ekran siguron nivelin më të lartë të besimit në rezultatet tuaja. Funksioni i përzgjedhshëm i fikjes automatike zgjat jetën e baterisë  nëse njehsori lihet aksidentalisht i ndezur.

Madhësia e duhur

Madhësia kompakte e bën testuesin e pH të tokës ideal për testimin në lëvizje. Një ekran i madh LCD ofron lexime me një shikim nga çdo kënd dhe funksionimi i një butoni të vetëm e riorganizon procesin e testimit për çdo përdorues.

Jetë e gjatë e baterisë

Bateria e përfshirë CR2032 Li-ion siguron deri në 1000 orë përdorim të vazhdueshëm. Ikona e baterisë do të pulsojë për t'ju bërë të ditur se është koha për të ndryshuar baterinë në mënyrë që të mos humbisni kurrë një matje.

 

 

 

Matjet tuaja kërkojnë vëmendje të detajuar; kështu duhet edhe elektroda juaj. Testuesi i pH i tokës HI981030 përmban një sondë të integruar që është projektuar me kujdes për marrjen e matjeve të drejtpërdrejta të pH në tokë për testime mjedisore dhe bujqësore.

Majë qelqi konike

Dizajni i majës në formë konike lejon depërtimin në tokë dhe llumrat e dheut.

Trupi PVDF

Poliviniliden fluori (PVDF) është një plastikë e qëndrueshme që është rezistente ndaj shumicës së kimikateve dhe tretësve që përdoren për dezinfektim, duke përfshirë klorin (zbardhues).

Ne besojmë se blerja e një testuesi duhet të jetë e thjeshtë. Testuesi juaj i pH i tokës është i pajisur me gjithçka që ju nevojitet për testim të suksesshëm menjëherë jashtë kutisë.

 

 

 

Tretësirë pastruese për depozitat e tokës dhe humusit

Testuesi juaj i pH të tokës vjen me tretësirë pastruese që është projektuar për të mbajtur elektrodën tuaj të pastër nga materialet organike që gjenden në tokë. Ky kombinim i përqendruar i detergjenteve pastron testuesin tuaj shpejt dhe në mënyrë efektive, në mënyrë që testuesi juaj të qëndrojë në gjendjen optimale.

Buferi me pH 4 dhe 7

Gjatë kryerjes së një kalibrimi të pH, është e rëndësishme që të përdoren tamponët e duhur. Ne përfshijmë disa tampon fillestare për t'ju ndihmuar. Paketat me përdorim të vetëm janë të mbyllura individualisht, kështu që ju përdorni buffer të freskët sa herë që kalibroni.

Tretësira e ruajtjes

Ruajtja e duhur e elektrodës suaj do të sigurojë matje të besueshme dhe jetëgjatësi të gjatë të elektrodës. Tretësira jonë e ruajtjes është e formuluar posaçërisht për të mbajtur xhamin me pH të hidratuar duke minimizuar rritjen organike.

 Specifikimet

Emri i specifikimit

Detaji

SKU

HI981030

Range pH

0.00 deri 12.00 pH

PH Rezolucioni

0.01 pH

pH Saktësia (@25°C/77°F)

±0.05 pH

pH Kalibrimi

Automatike, një ose dy pikë

pH Kompensimi i temperaturës

Automatike, 0 deri në 50 °C

Fikje automatike

8 minuta, 60 minuta, ose mund të çaktivizohet

Lloji i baterisë / jeta

CR2032 Li-ion / Rreth 800 orë përdorim të vazhdueshëm

Mjedisi

0 deri në 50 °C (32 deri në 122 °F); Rh 95% max

Dimensionet

51 x 151 x 21 mm (2 x 5.9 x 0.9")

Pesha

46 g (1.62 oz.)

Informacione *

Çdo HI981030 GroLine Soil pH Tester vjen së bashku me:pH 4.01 tretësirën tampon bustinë të lëngshme (2 pcs.), pH 7.01 tampon tretësirën e lëngshme bustinë (2 pcs.), Tretësirën pastrimi për depozitat e dheut, Tretësirën e pastrimit për depozitat humus, Tretësirën e ruajtjes së elektrodës, Tretësirën e mbushjes së Elektrodës, Manual Udhëzimi, Çertifikata e Cilësisë

 

Të gjitha çmimet janë të përjashtuar nga TVSH dhe pa kosto transporti, përveç nëse përcaktohet ndryshe. Hanna Instruments Albania Sh.p.k. — Rr. Frosina Plaku, Pallati 21, Ap. 1 — 1023 Tirana — TVSH M11621034H ©2021 Të gjitha të drejtat e rezervuara