SKU
HI98103

Testues pH me rezolucion 0.1 Checker® - HI98103

55,00 € 6.050,00 Lekë

Çmimi më i ulët në 30 ditët e fundit: 55,00 EUR (6.050,00 Lekë)

In stock

Projektuar për të sjellë thjeshtësi në testimin e pH gjatë çdo procesi, TESTUESI HI98103 është projektuar për matje të drejtpërdrejtë. Një elektrodë e zëvendësueshme zgjat jetën e testuesit tuaj.®

  • ±0.2 pH saktësi
  • Vjen me të gjitha tretësirat e nevojshme dhe bateritë- gjithçka që ju duhet për të filluar matjet menjëherë.
  • Shkëlqyeshëm për tu përdorur nga prodhuesit e birrës, dhe per birrari profesioniste!

Veçori më të mira për testime më të mira

Një tregues stabiliteti në ekran siguron nivelin më të lartë të besimit në rezultatet tuaja. Veçoria e zgjedhur auto-off zgjat jetëgjatësinë e baterisë dhe kursen energjinë nëse matësi është lënë aksidentalisht ndezur.

Madhësi xhepi

Madhësia kompakte e bën testuesin e PH HI98103 ideal për testimin në vazhdim. Një ekran i madh LCD ofron lexime në një shikim nga çdo kënd dhe funksionimi i vetëm i butonit riorganizon procesin e testimit për çdo përdorues.®

Jetëgjatësia e baterisë së gjatë

Bateria e përfshirë CR2032 Li-ion siguron deri në 1000 orë përdorim të vazhdueshëm. Ikona e baterisë do të ndez për t'ju bërë të ditur se është koha për të ndryshuar baterinë në mënyrë që të mos humbisni kurrë një matje.

Matjet tuaja kërkojnë vëmendje të hollësishme; po ashtu edhe elektroda juaj. HI98103 përmban një elektrodë të zëvendësueshme që është ideale për matjet e përgjithshme të pH- së.

Projektim elektrodash “tapered”

Elektroda HI1271  është 103 mm e gjatë dhe tapers në një diametër 8 mm në skajin e ndjeshmërisë për t'u përshtatur lehtë në tubat e provës, vials, dhe kontejnerë të tjerë me një hapje të vogël.

Trupi plastik

Trupi plastik redukton ndjeshëm mirëmbajtjen e nevojshme.

Mos lejo që një elektrodë e thyer të të ndalojë nga testimi. Thjesht vendosni një të re.

 

 

 

Ne besojmë se blerja e një testuesi duhet të jetë e thjeshtë. Testuesi juaj HI98103 është i pajisur me gjithçka që ju nevojitet për testimin e suksesshëm menjëherë.®

Tretësirë për pastrimin e elektrodave

Testuesi juaj vjen me zgjidhje pastrimi që është krijuar për të mbajtur elektrodën tuaj të lirë nga ndërtimi. Ky kombinim i koncentruar detergjentësh pastron testuesin tuaj shpejt dhe në mënyrë efektive në mënyrë që testuesi juaj të qëndrojë në gjendje optimale.

pH 4 & 7 Tretësire buferike ( bustinë )

Kur kryhet një kalibrim pH është e rëndësishme që të përdoren buferët e saktë. Ne përfshijmë disa tamponë të fillimit për t’ju berë ju te nisi testimet. Bustinat një-përdorimshe janë të vulosur individualisht kështu që ju përdorni tampon të freskët çdo herë që ju kalibroni.

Tretësira e ruajtjes

Ruajtja e duhur e elektrodës suaj do të sigurojë matje të besueshme dhe një jetë të gjatë elektrode. Tretësira jonë e ruajtjes është e formuluar në mënyrë të veçantë për ta mbajtur qelqin të hidratuar.

 

Specifikime

Emri i specifikimit

Detaji

SKU

HI98103

pH Range

0.0 deri 14.0 pH

PH Rezolucioni

0.1 pH

pH Saktësia (@25°C/77°F)

±0.2 pH

pH Kalibrimi

Automatike, në një ose dy pika

pH Elektroda

HI1271 (përfshirë)

Fikje automatike

8 minuta, 60 minuta, ose mund të çaktivizohet

Lloji i baterisë / jeta

CR2032 Li-jon / rreth 1000 orë përdorim të vazhdueshëm

Mjedisi

0 deri në 50°C (32 deri 122°F); Rh 95% max

Dimensionet

50 x 174 x 21 mm (2 x 6.8 x 0.9")

Pesha

50 g (1.8 oz)

Informacion*

E furnizuar me elektrode pH HI1271, pH 4.01 tretësirë kalibruese sachet (2), pH 7.01 tretësirë kalibruese sachet (2), tretësira pastrimi elektrode sachet (2), bateri, certifikatë të cilësisë, dhe manual udhëzimi në një rast mbartës.

Të gjitha çmimet janë të përjashtuar nga TVSH dhe pa kosto transporti, përveç nëse përcaktohet ndryshe. Hanna Instruments Albania Sh.p.k. — Rr. Frosina Plaku, Pallati 21, Ap. 1 — 1023 Tirana — TVSH M11621034H ©2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara